Cancer & wig - Rakovina - jak vybrat paruku?

Když u žen dojde k vypadávání vlasů v důsledku nemoci, mnoho žen se rozhodne pro paruku.

V případě chemoterapie začíná vypadávání vlasů asi dva týdny po prvním ošetření. Tento první viditelný vnější znak choroby je pro pacienty obtížnou fází, poté je vystaven pohledu druhého. Mnoho volí paruku, jejíž výběr je určen ještě před vypadáváním vlasů.


„Začínám tím, že se setkávám s lidmi v nemocnici nebo v jejich domovech. Je to složité první setkání, protože pro tyto lidi je to neznámo. Musíte vědět, jak uklidnit, promluvit a věnovat si čas, abyste něco našli. něco, co vypadá jako oni. Doprovázím až do posledního střihu, který si sám uvědomuji, “vysvětluje Dominique Berlioz, angevinský parukář s atypickou kariérou. Vystudoval kadeřnictví CAP, pracoval osm let jako kadeřník a poté se přestěhoval do světa zábavy v Toulouse, poté v Paříži, kde se 16 let učil jako paruka a vizážistka. Dychtivý po návratu do svého rodného regionu a znuděný pařížským životem si otevřel vlastní salon v Bouchemaine (49) a specializoval se na podporu žen během a po rakovině.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ >> 5 otázek o opětovném růstu vlasů po chemoterapii


Abo Express

OMEZENÁ NABÍDKA. 2 MĚSÍCE ZA 1 EUR BEZ ZÁVAZKU

Přihlásím se k odběru

„Musíte se poznat

Právě v Angers Cancer Institute (49) se Monique (68) setkala s Dominique. „Setkání, na které nezapomeneš," říká. „Nejprve jsem mu poslala fotky, na kterých jsem měl představu o mém účesu. Pak se tam přesunul. nemocnice během mé první chemoterapie. “ V doprovodu výrobce paruky a jejího manžela Monique nasměruje svůj výběr na paruku, která vypadá jako její vlastní účes před pádem. „Pan Berlioz jednoduše odřízl několik pramenů na úrovni uší. Myslím, že musíte opravdu poznat sebe sama, ne cítit se v přestrojení.“


Kde koupit paruku?

Ve většině onkologických center je pacientům zaslán seznam výrobců paruky. Jinak existuje stránka INCa, která se seskupuje podle regionů a oddělení, profesionálů, kteří podepsali chartu stanovující určité zásady, které je třeba respektovat jak „na úrovni recepce, tak i při prezentaci produktu nebo poprodejním servisu“ .


PŘEČTĚTE SI TAKÉ >> Rakovina a ženskost: „Důležité je zůstat herečkou svého obrazu“


Aby se rozhodla, Sandrine upřednostňovala použití specializovaného čtení o rakovině i na radu svých příbuzných. „Vždy jsem měl jednu a tutéž radu, butik Any d'Avray, který se nachází v prvním pařížském okrsku. Takže jsem šel do obchodu, než jsem ztratil vlasy a postaral se o mě prodavačka, která mi vysvětlila celou škálu paruk. “


Profesionálové, kterým záleží na jejich roli a kteří se většinou starají o jakékoli úpravy paruky. „Pokud má klient pocit, že ji ztrácí, že je příliš velká, vezmu ji zpět šitím, abych ji utáhl,“ vysvětluje zejména Dominique Berlioz.


Julie Meunier měla představu okrajového systému spojeného s turbanem z měkkého materiálu poté, co zjistila, že ve věku 27 let měla rakovinu prsu 3. stupně. „Když jsem ztratil vlasy, koupil jsem si paruku, ale nemohl jsem ji nosit. Cítil jsem, jako bych si každé ráno dával čepičku, a to, co mi chybělo, jsem byl sám. jednoduše styling. Najednou jsem si začala přivazovat turbany, které jsem doplnila falešnými rány, “vysvětluje mladá žena na místě své značky Les Franjynes.

Commentaires